LİSEDE ve üniversitede okumaması gereken bütün gençlerini okutan devletler, ülkeler, halklar sarsılmaya ve sonunda batmaya mahkumdur.
***
Genç nesilleri, 1928’den önce yazılmış, basılmış kitapları, arşiv belgelerini, mezar taşlarını, mektupları okuyamayacak kadar cahil bırakılan bir toplumun geleceği parlak olmaz.
***
Maddî kalkınması, zenginliği ve refahı yükseldikçe; kültürü ve ahlakı gerileyen, mânevî seviyesi alçalan bir toplum ayakta duramaz.
***
Beş parasız faziletli bir insan, beş milyar doları serveti olan faziletsiz zenginden çok üstündür.
***
Âhiret endişesi olmayan bir ateiste fazla şaşılmaz ama ahireti düşünmeyen ve ona hazırlanmayan bir dindara çok şaşılır.
***
Beyni durmuş, aklı tutulmuş o salak kitap okur ama bir şey anlamaz.
***
Müslümanlar bayram yapar, dinsizler tatil yapar.
***
Doktora, mühendise, iktisatçıya, veterinere; lisan, edebiyat, tarih, felsefe, sanat kültürü gerekmediğini iddia eden kimseden köy olmaz kasaba olmaz.
***
Şükürsüzlük ve nankörlük nimetlerin zevaline, elden gitmesine sebep olur.
 
***
Şükrü eda edilebilen az nimet, şükrü eda edil(e)meyen çok nimetten hayırlıdır.
***
İslam düzeninde, kadınların resmî vesikalarla yasal seks köleliği yapmasına izin verilmez. Laik düzen buna izin verir.
***
Hırsızın haklarını, hırsızlığa uğrayanın haklarından daha fazla koruyan bir hukuk sistemi adil değil, zalimdir.
***
Bir ülkede, kasksız motosiklet kullanan biri polis tarafından yakalanmıyor ve cezalandırılmıyorsa, o ülkeye vah vah diyebilirsiniz.
***
Türkiye’deki bütün kötülüklerden, bütün olumsuzluklardan, gemi azıya almış azgınlıklardan; öncelikle Sünnî kesimdeki din baronları sorumludur.
***
Vazifelerini yapan gerçek muhlis ulemaya, fukahaya, meşayihe, ziyalılara hürmetler eder, onların ellerinden öperken; din sömürücüsü baronları lanetliyorum.
***
Yalakalar ve yağcılar mı daha kötü; çılgınca muhalefet yaparak gemiyi batırmak isteyenler mi daha kötü?..
***
Rakı içmek, zina etmek mi daha kötü; elinde hürriyet, imkan, fırsat olduğu ve mutlaka yapmaları gerektiği halde, emr-i mâruf ve nehy-i münker yapmayanlar mı daha kötüdür?
***
Sözde din mektebi ama öğrencilerin yüzde 95’i namaz kılmıyor. Din mektebiymiş!.. Siz bizimle alay mı ediyorsunuz?
***
Fakirken beş vakit namaz kılıyordu, zengin olunca namazı bıraktı. Bu adam zengin mi oldu, daha fakir mi?
***
Deizm küfürdür. İslam’ı, Kur’anı, Resulullahı inkar edenler necat bulmaz. Müşrikler de Allaha inanıyordu.
***
İstanbul’un tarihî bir semtinde herifin biri kilosu 7 liradan kıyma satıyor. Ne kıyması? Yaban domuzu kıyması. Kendisinden kıyma satın almayan bir dükkancıya “Herkese satın alıyor da sen niçin almıyorsun?” demiş.
***
Antika piyasasında otantik ve orijinal ferman bolluğu var. Bu fermanlar nereden geliyor?
***
Vatandaş köy bakkalına sormuş, sizde hakikî yoğurttan köy ayranı bulunur mu?.. Ayran yok ama isterseniz Coca Cola vereyim cevabını almış!
***
Ömrü boyunca para kazanmak için eşşek gibi çalıştı, didindi, çırpındı, terledi. Zengin oldu ama servetini insan gibi yiyemedi.
***
Faydalı, iyi, güzel yazılar kaleme alan yazar günde beş bin kerecik tıklanıyor. Faydasız, zararlı, fitne ve fesat saçıcı, ahlaksız, rezil, kepaze, bayağı, alçak pis yazılar döktüren adam bir milyon kere tıklanıyor. Hangisi üstündür? Beş bin tıklanan…
***
Birleşmeyen, tek bir Ümmet olamayan, başına râşid bir İmam seçip ona biat ve itaat etmeyen Müslümanlar ne olur?.. Suriye Müslümanlarının haline bakarak sorunun cevabını veriniz.
***
Evladım doktor mu olsun, mühendis mi, hukukçu mu, iktisatçı mı?.. Bunlar birinci derecede önemli değildir. Öncelikle iyi insan olsun, iyi ve güçlü Müslüman olsun, iyi vatandaş olsun.
 
***
Müslümanlara: En az yüzde doksan nispetinde (şu anda yüzde ondur) beş vakit namaz kılmazsanız; camilerin kubbelerini altınla kaplatsanız bile kurtulamazsınız.
***
Müslümanların acınacak haline ağlamayan gözlere yuf olsun, titremeyen vicdanlara yazıklar olsun!..
***
Sarhoş olduğu halde otomobil süren, motosiklet kullanırken başına kask geçirmeyen, sokağa meydana gelişi güzel çöp atan kimselerin tutuklanıp hapse atılmadığı toplumlar pislik ve düzensizlik içinde yaşamaya mahkumdur.
***
Bundan elli altmış yıl önce, bazı işyerlerinde “En rahat yastık vicdanındır” yazılı levhalar görürdüm. Artık yok.
***
Toplumumuzda görmemişlik, sonradan görmüşlük, türedilik var mı? Varsa haddinden fazla mı?
***
Şu yaşa geldim, hiçbir akıllı kimsenin kendisine ben akıllıyım dediğini görmedim. Akıllılar ise ben çok akıllıyım deyip duruyor.
***
Şeyhlerini lâ yuhti (hiç hata etmez) sananların itikatlarında büyük bozukluk vardır.
***
Güncel dedikoduların, magazin haberlerinin iki rekat nafile namaz kadar kıymeti yoktur.
***
Din baronlarının Din-i Mübin-i İslam’a ve Ümmet-i Muhammed’e (Salat ve selam olsun ona) verdiği zararı, en azılı harbî kafirler ve münafıklar veremez.
***
Büyük müjde: Sahih bir imanla ölenler, adalet-i ilahiye ile bir müddet Cehennemde cezalandırılsalar bile orada ebedî kalmayacaklar, sonunda Cennet’e gireceklerdir.
14.09.2017
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.